Pro koho se hodí SBT    

 Stafordšírský bullteriér je takřka univerzální všestranné plemeno. Přímo ideální je jako rodinný pes do bytu k dětem. Předurčuje ho k tomu jeho vstřícná a milá povaha, jeho velikost a snadná údržba. Pes zbytečně neštěká. Není to pes jednoho pána. Miluje celou rodinu a všechny lidi okolo. Není typicky hlídacím psem. O každé návštěvě si myslí, že přišla jenom za ním. Většinou každého patřičně přivítá. Vyhledává neustále fyzický kontakt s majiteli. Málokdy si sedne sám, má-li možnost sedne si majiteli na klín.

Pes má mít vlastní pelíšek na spaní. Většina psů, ale končí u majitelů v posteli. Velmi rádi spí pod peřinou, celou noc přitisknuti k tělu páníčka.
Tito psi většinou rádi cestují a dlouhá cesta autem je nestresuje. Hlavně, že se něco děje. V létě rádi plavou, v zimě se honí ve sněhu, rádi chodí na dlouhé procházky. Jsou vášniví aportéři. Mohou skládat služební zkoušky pro malá plemena, myslivecké zkoušky, uplatní se při agility, flyballu i dalších kynologických sportech. Zvlášť vynikající uplatnění našli Stafordšírové při práci v canisterapii.


Pro koho se nehodí

Toto plemeno se vůbec nehodí pro lidi, kteří jsou plně zaměstnaní a nejsou po celý den doma. Pes velmi strádá, pokud je ponechán celé dny o samotě.
Dále by si toto plemeno neměli pořizovat lidé, kteří jsou vznětliví, netrpělivý nebo autoritativní. Tento pes nesnese tvrdé zacházení. Veškerá jeho výchova se musí vést sice důsledně, ale laskavě a trpělivě.