Rezervace a následný prodej štěňat z naší chovatelské stanice EILATAN.

Jelikož dostávám časté dotazy ohledně rezervace a prodeje štěňat dovolila bych si popsat, jak to probíhá v naší chovatelské stanici EILATAN.
Budoucí zájemci si štěňátko často chtějí rezervovat již s předstihem, aby měli jistotu, že získají štěně z vyhlédnutého spojení.

Na tuto předběžnou rezervaci se u nás nevybírá žádný rezervační poplatek. Zaznamenám si pouze iniciály žadatele s kontaktem, na který zasílám informace o krytí, březosti a porodu štěňátek.

Možnost výběru štěňátka je dle pořadí v jakém se zájemci o štěně hlásí. Každému při rezervaci sdělím kolikátý je a je na každém, aby zvážil rozhodnutí, zda bude vyčkávat narození štěňat.

Po porodu informuji znovu všechny předběžné zájemce a cca v 10 dnech štěňátek již žádám finanční zálohu na závaznou rezervaci štěněte. Na složení této zálohy dostane každý budoucí majitel potvrzení.

Velice uvítám, když se můžu se zájemci předem setkat a zodpovědět jejich otázky. Každému ráda ukáži podmínky ve kterých naši psi žijí (v rodinném domě) a v jakém prostředí jsou štěňátka odchovávána.

Asi tak 2 – 3 týdny po porodu je možné začít štěňátka navštěvovat. Dříve raději ne. Maminka potřebuje klid a hrozí také zavlečení infekce.
Samozřejmostí je zasílání fotografií s popisem, jak štěňátka prospívají a jak se vyvíjejí.

Od padesátého dne od porodu je možný odběr štěňat. Dříve v žádném případě NE !!!! Tento den je dán organizací FCI a je pro každého chovatele závazný !

Při odběru štěňátek je s každým majitelem uzavřena kupní smlouva.

Štěně je předáváno ve výborném zdravotním stavu, je krmeno superprémiovým krmením, je několikrát odčervené, čipované, očkované, s Pet Pasem, se základním výbavičkou, krmením, knihou o SBT a podrobným popisem jak o štěňátko dále pečovat.

Štěňátka z naší chov.stanice jsou plně socializovaná. Vyrůstají za neustálého dohledu někoho z rodiny a když už fenka dovolí, chodí je „kontrolovat“ i psí smečka J

SBT je plemeno, které nepatří na trvalé umístění do kotce, nebo klece. Tito psi vyžadují úzké souznění s lidmi se kterými žijí a trvalé odloučení , kdy jsou umístěni někde mimo rodinu je pro ně stresující.

S novými majiteli zůstáváme v kontaktu, jsem kdykoli nápomocna radou, pokud má budoucí majitel zájem o výstavy, ráda ho zasvětím a vše vysvětlím, nebo i pejska na výstavách předvedu.

Snažíme se pro naše odchovy vybírat ty nejlepší páníky ( a zatím se nám to daří), kteří dokáží poskytnout pejskovi co nejlepší domov, vyžití a péči a kteří si moc dobře uvědomují, že pejsek je závazek na dlouhý čas .